Wstęp

Zacznę może od tego że wiele razy zdarzyło mi się że utraciłem dane ze swoich stron przez jakąś drobnostkę np. aktualizację wersji  wordpressa. Strona się „posypała” a ja zostawałem w punkcie wyjścia z tego względu polecam wszystkim robienie kopii zapasowych.

Dlaczego manualnie ? Można robić kopie zapasowe za pomocą wtyczek ale – w moim przypadku – napotykałem jakieś dziwne błędy. Metoda manualna jest nawet chyba prostsza niż obsługa wtyczek a na dodatek niezawodna.

Jak to zrobić ?

Nic prostszego. Musimy mieć program do transferu danych z naszej strony. Ja używam i polecam program FileZilla ponieważ jest niezawodny i szybki.Po zainstalowaniu i uruchomieniu a następnie zalogowaniu się na nasz serwer przenosimy wszystkie pliki (bez wyjątku) do stworzonego folderu w Windowsie na którym będą przechowywane. Ja osobiście nazywam go FTP. Po tej czynności przychodzi moment do stworzenia kopii bazy danych naszej strony. Tutaj sprawa okazuje się również bardzo prosta. Wchodzimy w PHPMyAdmin logujemy się i … poniżej filmik prezentujący jak to zrobić

 

A więc na koniec pobieramy naszą wyeksportowaną bazę danych i zapisujemy w stworzonym przez nas folderze.

Zakończenie

I to by było tyle później jeśli chcemy zrobić kopię naszej strony należy wgrać wszystkie pliki na serwer ftp a następnie bazę danych i nasza strona jest przywrócona do życia. Polecam ten sposób ponieważ jest – jak już wcześniej wspomniałem – niezawodny i szybki.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.